неділя, 30 вересня 2018 р.



Інколи деякі події в районі підштовхують до включення в дискусію. Це я про позачергову робочу нараду в залі засідань Миронівської районної ради щодо незадовільного стану автодоріг в районі, що відбулася 26.09.2018р.
         Взявши за основу допис Геннадій Кривошея  у місцевих групах facebook, коментарі до нього, реагування на ті коментарі… та змістити трішки акценти.
1.     Зміни до Податкового та Бюджетного кодексів 2015 року в частині
децентралізації принесли вагоме зростання дохідної частини місцевих бюджетів (мова йде про обласний, районний, міський).
         В нинішніх умовах, публічні кошти вимагають більшої відкритості і публічності у плануванні, розпоряджанні і контролі як виконавчої гілки влади (зокрема адміністрацій) так і самоврядних (рад).
         Так от, за наявності дуже багатьох проблем, - фаховості, діалогу, відкритості, прозорості публічності місцевій владі дуже бракує.
2.     Що стосується автомобільних доріг, то найбільше обурення
викликають ті дороги, які мають фінансуватися й обслуговуватися з державного та обласного бюджету. Так от стан реалізації та виконання обласних програм на Київщині станом на 24 вересня 2018 року становить 22,08%. Зокрема, програма з розвитку автодоріг в області виконана на 22,02%, а це 295 799,94 тис. грн. із 1 343 186,70 визначених обласним бюджетом. .Питання – хто має адекватно відреагувати на інертне керівництво в області?
3.     Таким чином ймовірність заміни Горгана назріла. За свідченням
представників КОДА, губернатор пішов на 2 тижні у відпустку, але сидить а адміністрації – підчищає справи. А підчищати є що, як пише «Моя Київщина». «Яскравий приклад – «острівці безпеки», які Горган будував із своїм радником Олегом Осіяном. Як виявилося, собівартість одного такого острівця складає 50-80 тис. грн., по документам же вони проходили по 180-200 тис. грн. Тобто накрутка становила більше ніж 100%».
4.    Тепер щодо політичної культури.Місцевий депутат  Oleksii Muravskyi
мав необережність звинуватити депутата ВР у некомпетентності, на що отримав відповідну реакцію від Raf Kolisnuk. В той же час Геннадій Кривошея також відреагував на закиди відіславши Муравського виставляти свої претензії депутату Онищенку. Ніби то той депутат міг би отримувати мінімум 20-40 млн. грн.. на округ на рік.
         То моя заувага стосуватиметься якраз цього месиджу. Мова йде про субвенцію на соц.-економ. розвиток регіонів, на конкретно визначені заходи відповідно до звернень народних депутатів. Нею сповна користався депутат Онищенко. Тому маю нагадати, що то сама політично-корумпована субвенція, тому що об’єкти які будуються, ремонтуються на жаль не ідентифікуються як такі, що збудовані за кошти держави. Тому ви (провладна демократична коаліція)  Геннадій Кривошея   мали б давно виправити цю викривлену ситуацію, коли такою субвенцією як правило купляється лояльність до влади депутатів-мажоритарників. Як приклад по Київській області: 90 округ, депутат Марченко – вже другий рік поспіль округ має нуль. 91 окрут, депутат Сольвар – цього року 71 млн.грн.
         Звідси й вимога до вищезгаданого депутата ВР- забезпечити виконання коаліційної угоди в частині анонсованих змін виборчого законодавства (пропорційна система за відкритими списками). Далі маємо вирішувати проблему непрозорого відбору проектів по ДФРР (держафний фонд регіонального розвитку).
5.     Уточнення на предмет того, що депутатам-списочникам кошти не
виділяються. Маю нагадати, що фінансування статутної діяльності політичних партій, які представлені в парламенті відбувається з держбюджету. Зокрема Народний Фронт в цьому році отримав майже 114 млн. грн. не маючи жодного місцевого осередку партії.
         На завершення маленькі висновки.
         Враховуючи те, що погодні умови вже є не досить сприятливими для проведення дорожніх ремонтних робіт, сподіватися що вони будуть якісно і в повному об’ємі виконані не варто. Тому не залишається нічого іншого, як сподіватися на включення дороги Р9 до обласної програми в перелік робіт на наступний рік.
         Не думаю що голова адміністрації та голова ради погодяться на пропозицію щодо проведення зустрічі з громадою стосовно наболілих питань.
Тому більше всього всі зацікавлені та небайдужі будуть підтягуватися на чергову сесію райради
         Також нагадую, що наступний тиждень буде визначальним, коли змінений склад ЦВК може призначити вибори до більш як 130 ОТГ (в тому числі й Миронівської)  що внесе додаткові корективи до ситуації, що склалася.
 

субота, 14 липня 2018 р.

     Даниленко Олександр Дивно зберігся в групі мій допис. Зазвичай, такого плану публікації складні і, згідно редакційної політики, не набирають необхідної кількості лайків, не зважаючи на те, що група має 10 тис. підписників.
Коментів  мало, тому буду сам і відповідати на поставлені вище питання. Також переноситиму конструктивні речі на інший ресурс, тому що для формату facebook. текст занадто об’ємний. Ну і щоб концентровано зберігалися думки та логіка по даній тематиці (на мій погляд актуальній). Можливо в перспективі знадобиться. http://myronivka.blogspot.com/ 
Так от все по черзі. Перше стосовно виборів. Це завжди шанс щось змінити (зокрема й невдоволеним). Для когось шанс утвердитися, для когось зреалізуватися, ну звісно про когось забути.
Предметно стосовно можливих жовтневих виборів до Миронівської ОТГ, то ніхто не має тішити себе, що все відразу стане добре. Навпаки – буде якийсь період хаосу (становлення). В першу чергу тому, що нікуди не діваються ні райради, ні адміністрація. Суттєво урізаються тільки їх повноваження, так би мовить – до остаточного поглинання «білих плям».
Виборче законодавство не змінено, тому вибори мають проходити на пропорційній основі, тобто по партійних списках. На посаду міського голови можливе самовисування.
Так от, коли я написав (запитав) – чи готові Ви до тих виборів? В моєму розумінні, це включає, зокрема, такі складові: а) хто з активної спільноти хоче зреалізуватися як майбутній депутат, має визначитися з політ силою, в команді якої він може бути представлений, ну звісно і яка його сприймає; б) ті хто нині є депутатами, мають підтвердити свій статус, або відмовитися від нього; в) є частина людей, які активно готові підтримувати своїх висуванців ідейно, але самі наміру балотуватись не мають; г) а є частина, які готові підтримувати своїх висуванців за гроші чи якісь інші уподобання та преференції; д) ну і сама більша частина людей, яким все байдуже в силу різних обставин.
Друге. Ми маємо добиватися від тих хто йде на вибори – програм (які не обов’язкові згідно законодавства), щоб в разі відхилення від них, як написано у коменті, - потім «кошмарити їх». Але мабуть вже, бажано, починати формувати свою, так би мовити, громадську платформу (програму), щоб потім було легше шукати механізми її реалізації.
Ну і останнє, третє, що стосується процесу виборів. Актуальним для нас залишається збереження реальних, чесних результатів голосування. Тому що потім, як казав сумно відомий Мікіла Янович «немає чого скігліті». Ми заслуговуємо на ту владу, яку обираємо. Якщо хтось вважає що помилився, то чергові місцеві вибори через два роки. 
Кому цікаво, включайтеся. Інші питання обговоримо згодом.
Продовження слідує…

пʼятниця, 13 липня 2018 р.

Представляючи Всеукраїнську асоціацію районних та обласних рад сьогодні брав участь у координаційній нараді, що проводив Київський центр розвитку місцевого самоврядування.
Коротко для миронівчан. За запевненнями Удовиченка В.П. (представляв в одній особі як обласну раду так і асоціацію міст. Та фактично підписався і за Горгана) висновок по Миронівській ОТГ все-таки найближчим часом має бути підписаний. А це означає, що ви, миронівчани, маєте йти на вибори вже у жовтні місяці.
Кажуть, що повірити Удовиченку, - це собі не довіряти... В той же час в мене запитання до спільноти:  Якщо скільки критики на адресу нинішніх керманичів, то чи готові Ви до тих виборів? Яку роботу Миронівського міського голови, міської ради Ви хочете бачити? І кого, в найближчому майбутньому? 

субота, 30 червня 2018 р.

     В продовження теми. Все стало зрозуміло. Коло замкнулося. На тій нараді (мова про яку йшла нижче) чітко прослідковувалося дві позиції: перша, експертів ULEAD з Європою, які наголошували про те, що об'єднання навколо Миронівки проходить в межах Конституції та Законів України. І друга, Горгана і Зубка - по консервації ситуації.
     І от з інтернету стало відомо про УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №175/2018 "Про відзначення державними нагородами України", зокрема орденом «За заслуги» III ступеня ЧЕРНОГОДА Ігоря Івановича - голову Миронівської районної державної адміністрації, від 21 червня 2018 року.
     Таким чином, в адміністрації Президента вирішили, що на публіку можна триндіть про успіхи реформи, а покращити результат для БПП можна тільки через райдержадміністрації. Тому то Горган виляє хвостом і не підписує висновок для Миронівки. Ігор Іванович Ч. знайшов "вагомі аргументи" і запевнення, що він в змозі дати потрібний електоральний відсоток нинішньому Президенту😉   на території ввіреного йому району.
     Добре це чи погано? В першу чергу це досить слизький шлях, який вже пройшла Усик В.С., (до речі, має такі ж "заслуги" III ступеня). Друге- наші чиновники в чергове показали, що можна, так би мовить, обгрунтовано переступить Закон.
     З іншої сторони, ми їм дозволяємо то робити. Ми не є згуртованими, і не маємо системного бачення, що ж потрібно робити. Як завжди найрейтинговішими на владні та політичні теми є дописи, які не мають ні політичної, ні правової культури, зокрема й останні, наприклад щодо відставки Усик чи то нагородження Черногода.
     Фактично з осені наступає період виборів. То давайте ж предметно обговорювати, яку систему управління ми хочемо бачити в районі і хто її може ефективно реалізувати в перспективі...
     25.06.2018р. при Мінрегіоні відбулася координаційна нарада з експертами ULEAD з Європою за участі Віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубка. Предмет обговорення - актуальні питання процесу добровільного об'єднання територіальних громад по Київській області.
     Все було достатньо традиційно. Загальна інформація. В Київській області на прямих міжбюджетних відносинах діють 9 ОТГ, документи на ще ? ОТГ лежать у Горгана на столі. В стадії формування ще близько 10 і т.д.
     В той же час основна увага була прикута до створення Миронівської ОТГ. І тут губегратор, як мінімум декілька раз злукавив.
     Перше, він сказав, що два тижні тому зустрічався з сільськими головами, депутатами та активом Миронівщини (на скільки мені відомо депутатів було одиниці, і їх ніхто не запрошував). Тема зустрічі - створення громади. Він запевнив присутніх, що всі голови сільських рад Миронівщини підтримали оперативне створення громади у межах перспективного плану (в той же час з відео http://rozvytok.in.ua/3947-narada-po-pytannyu-vykonannya-za… видно, що він нарахував тільки 11, що ніби то зголосилися на те).
Друге. Повідомив про те, що позавчора, тобто в суботу він був у Миронівці, і теж зустрічався з сільськими головами району. Натомість ми знаємо, що він був присутній тільки на святкуванні 20-річчя МХП.
І третє. Він збирається відвідати Миронівку 03.07.2018р. з тими ж питаннями.
     Таким чином, коротенькі висновки.
     1 З однієї сторони Уряд наголошує на тому, що об'єднання громад має відбуватися швидше, щоб чергові місцеві вибори 2020р. відбувалися на новій адміністративно-територіальній основі. З іншої = дуже тисне політична складова, невпинно наближаються вибори Президента і ВР. Тому, як каже Горган: грунтовно будемо відпрацьовувати механізм входження в громаду".
     2. Нині маємо ситуцію коли половина країни живе за новими модерними правилами, решта за архаїчними. Принаймні, всі обізнані люди вже давно усвідомлюють - об'єднання неминуче. Питання коли? Якщо ми почнемо іти сьогодні, то до фінішу (тобто цілісного усвідомлення результату) ми приходимо завтра. Якщо ми починаємо іти завтра, то до фінішу завтра ми уже не дійдемо. Тому, чим довше ми чекаємо старту, тим більше ми відстаємо і втрачаємо. Потрібно орієнтуватися на успішні громади у яких уже є досить непогані результати.
     3. У нас об'єднання відбувається навколо адміністративного центру, тобто за всіма правилами, законами і методиками. Не так як Калитянська громада об'єдналася навколо свинокомплексу. "Потім свині здохли. Громада - здувається".
   

4. Тому, хто цікавиться темою, слідкуємо за подіями, зустрічаємо "поважного" гостя. Висловлюємо своє бачення, як має діяти цілісна система місцевого самоврядування базового рівня...